Newsy
23.04.2024

[TSP II] Pokonujemy Górnik II i awansujemy do kolejnej rundy Pucharu Polski!

Górale byli lepsi w tym spotkaniu i dzięki temu awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Od początku meczu druga drużyna TSP przeważała, niestety brakowało skuteczności. Mieliśmy kilka sytuacji bramkowych, ale za każdym razem czegoś brakowało. Wynik otworzyli goście, którzy wykorzystali błąd Bernarda i wyszli na prowadzenie. Szybko jednak odpowiedzieli Górale, którzy za sprawą świetnej wrzutki Lusiusza i dobrej główki Nnoshiriego doprowadzili do wyrównania. Pierwsza połowa pomimo przewagi TSP zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa zaczęła się dobrze. Nnoshiri wszedł w drybling z boku boiska i dograł do zamykającego akcję Siverio Toro, który pewnie wykończył akcję i wyprowadził nas na prowadzenie. W 66 minucie wyrównali goście, którzy zdobyli bramkę po rzucie karnym sprokurowanym przez Batelta. W drugiej cześci większą inicjatywę miał Górnik, ale nie przełożyło się to na bramki. W 82 minucie geniuszem błysnął Lusiusz, który silnie uderzył sprzed pola karnego i zdjął "pajęczynkę" bramki gości. Piękny gol w samo okienko, który ostatecznie dał nam awans do II rundy wojewódzkiego Pucharu Polski!

TS Podbeskidzie II 3:2 (1:1) Górnik Zabrze II

SKŁAD: Zajac - Pa. Szumiński (74' Pi. Szumiński), Chmiel, Liszka, Siverio Toro, Bernard, Felsch (K), Nnoshiri (90' Tumidajski), Lusiusz, Batelt, Piecuch (34' Czader)

GOLE: 33' Nnoshiri, 51' Siverio Toro, 82' Lusiusz